جمعه, 17 آذر 1402
  • EN
معرفي مركز پژوهش و فناوريمركز پژوهش و فناوري شركت پتروشيمي شيراز از فروردين ماه 1377 با هدف كلان انجام مديريت راهبردي در پروژه ها و طرحهاي تحقيقاتي پتروشيمي تاسيس گرديد. اين مركز تاكنون حدود 80 پروژه تحقيقاتي را از طريق دانشگاهها و موسسات تحقيقاتي داخل و خارج صنعت نفت تعريف و اجرا نموده است . چندين فقره از پروژه هاي خاتمه يافته در واحدهاي مجتمع، عملياتي گرديده كه دستاوردهاي اقتصادي و يا زيست محيطي چشمگيري را به دنبال داشته و دارد.

پس از خصوصي سازي شركت، برنامه هاي پژوهشي اين مركز بطور كلي مطابق با نيازهاي شركت و در راستاي بهينه سازي و تنوع بخشي به محصول، امكان سنجي فني- اقتصادي طرح هاي جديد، انجام تحقيقات و بررسي ها در زمينه فناوري هاي جديد توليد و بهينه سازي فرايند واحدهاي شركت، مطالعات و تحقيقات بازار، ارتقاء سطح دانش فني و ارائه آخرين دستاوردهاي جهاني در ارتباط با معضلات موجود، پژوهش و نوآوري جهت كاهش ضايعات و دورريزها مي باشد.

هم اكنون ما برآنیم که به ياري خدا و با استفاده از توان علمی  پژوهشگران و بکارگیری پتانسیل های موجود در شرکت، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر داخلی و خارجی بتوانيم ضمن ترویج روحیه پژوهش در شرکت،  بستر مناسب برای انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ایجاد نماييم. همچنين با ارائه مشاوره هاي اقتصادي، بازرگاني و تکنولوژیک به مدیریت، به مرجعی يگانه برای تصمیم گيرندگان سازمان تبدیل شویم.

6.1.7.0
گروه دورانV6.1.7.0