جمعه, 17 آذر 1402
  • ساعت : ۱۵:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ 
next    /  5 prev
مانور نشت مواد شیمیایی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شیراز

در هفته پدافند غیر عامل مانور سراسری انتشار مواد شیمیایی (انتشار گاز آمونیاک) ، تخلیه سراسری و انتقال کلیه کارکنان روزکار به محل امن در روز چهارشنبه 10 آبان ماه در مجتمع پتروشیمی شیراز برگزار گردید.

در این سناریو فرض شده بود که لاین هشت اینچ آمونیاک خروجی از مخزن TK-5102  در اثر حمله ریز پرنده ای که حامل مواد منفجره بود دچار نشتی شدید می شود

در اثر این حمله و سقوط مواد منفجره از ریز پرنده به زمین و انفجار آن و  پرتاب ترکش ها به اطراف باعث می شود سوراخی به قطر 8 میلی متر در  لاین آمونیاک ایجاد و ابری از آمونیاک در فضای اطراف، پخش و تعداد 15 نفر مصدوم گردند.

با توجه به شدت نشتی بلافاصله با دستور مدیر بحران، کمیته بحران مجتمع تشکیل و در خصوص روند رفع نشتی ، تخلیه نفرات ، آمارگیری و دیگر موارد تصمیم گیری بعمل می آید .

ضمنا در این مانور اعضای پدافند غیر عامل شهرستان مرودشت و کارشناسان سازمان پدافند غیر عامل استان فارس نیز حضور و در جلسه ستاد بحران مجتمع ، شرکت نمودند.

در پایان مانور جلسه تجزیه و تحلیل نقاط ضعف و قوت مانور با حضور مدیریت مجتمع و اعضای ستاد بحران و دیگر گروههای درگیر در مانور تشکیل گردید.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0