جمعه, 30 ارديبهشت 1401
 • EN
 • ساعت : ۱۳:۵۵:۴۵
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ 
    /  6
حضور شركت پتروشیمی شیراز در نمایشگاه نفت و گاز روسیه 2022

به گزارش روابط عمومي  شركت پتروشيمي شيراز :

بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي نفت و گاز روسيه ازتاريخ  29 فرودين 1401 در حوزه تجهيزات و تكنولوژي براي نفت و گاز و مواد نفتي و پتروشيمي با حضور دكتر مرتضی شاه‌ میرزایی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در شهر مسكو آغاز به كار كرد. اين نمايشگاه جز ده نمايشگاه برتر جهان در حوزه نفت وگاز است كه با 4550 غرفه از كشورهاي دنيا و بيش از 21000 بازديد كننده يكي از رويدادهاي مهم جهان در صنعت نفت و گاز و پتروشيمي است.

بر اساس همین گزارش شرکت پتروشیمی شیراز یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از گروه گسترش نفت و گاز پارسيان در كنار شركتهاي پتروشیمی پردیس، هلدینگ پارسیان، پتروشیمی جم، پتروشیمی کرمانشاه، پالایشگاه شیراز، پتروشیمی تبریز از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه هستند. سازمان دهی حضور ایران در این نمایشگاه نشان از عزم راسخ دولت جدید برای توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه از جمله در حوزه نفت و گاز است.

دكترشاه ميرزايي در حاشيه اين نمايشگاه طي سخناني در مورد همكاري دو كشور ايران و روسيه و حضور نمايندگان كشورمان در اين نمايشگاه اظهار داشتند : فدراسیون روسیه کشوری راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران است، همچنین ایران کشوری مستقل، آزاد است و منافع و سیاست های این کشور بر اساس تصمیمات خود دولتمردان است.

در حوزه اقتصادی نیز ثابت کرده ایم که توان جابجایی و تعیین مولفه های قدرت های اقتصادی را داریم؛ از آنجایی که فدراسیون روسیه در دوران سخت یار ایران بوده و همکاری و حمایت از ایران داشته، الان فرصت خوبی است تا همکاری های بین دو کشور بیش از پیش تقویت گردد.

مفتخرم که اعلام کنم بیش از ۳۴۰ گرید و انواع مواد شیمیایی و پتروشیمیایی را صنایع پتروشیمی ایران تولید می کند؛ هم اینک بالغ بر ۹۰ میلیون تن ظرفیت پتروشیمی ایران است. همچنین ۶۹ مجتمع تولیدی پتروشیمی ایران این ظرفیت ۹۰ میلیون تنی را ایجاد کرده اند.

از سوی دیگر برنامه های ایران برای ده سال آتی برای سرمایه گذاران و فعالان حوزه نفت و گاز بالغ بر ۸۵ میلیارد دلار فراهم کرده ایم، بنابراین جمهوری اسلامی ایران با توجه به سابقه کهنی که در پایبندی به پیمان های خود به خصوص با کشورهای دوست دارد، رعایت می کند و این چیز ثابت شده ای است.

نمایشگاه بین المللی نفت و گاز روسیه در مسکو از تاریخ 29 فروردين الی 1 ارديبهشت  1401در حال برگزاري است .

 از آنجايي  كه كشور ما يك كشور نفتي  و گازي است و اين نمايشگاه تجهيزات پيشرفته و فناوري هاي فن آورانه در اين صنعت را به نمايش مي گذارد و همچنين با توجه به پيشرفتهاي شركت هاي توليد كننده تجهيزات نفتي و گازي و پتروشيمي و خدمات فني و مهندسي در اين حوزه جمهوري اسلامي ايران تحت يك پاويون منسجم و قدرتمند حضوري فعال دارد.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

  شرکت سهامی پتروشیمی شیراز

  نشانی کارخانه : فارس - شیراز - کیلومتر 6 جاده سد درودزن - کد پستی : 31736-73491

  تلفن: 9-32330091-071 ، فکس: 32355006-071   صندوق پستی : 415

  .:کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سهامي( عام) پتروشیمی شیراز است :.

  5.7.14.0
  V5.7.14.0