چهارشنبه, 17 آذر 1400
 • EN
 • ساعت : ۱۵:۲۶:۵
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ 
پیام جناب اقای دكتر امرائی فرمانده مقاومت بسیج به مناسبت سالروز بمباران شركت پتروشیمی شیراز

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز :

 

بمناسبت 6 آبان ماه سالگرد بمباران شرکت پتروشیمی شیراز توسط جنگنده هاي دشمن بعث عراق  جناب اقاي دكتر امرايي فرمانده مقاومت بسيج  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷ شهید والامقام اين شرکت در طول جنگ تحمیلی پیامی را در راستای تجلیل و پاسداشت این عزیزان ارسال کردند که به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

امیرالمؤمنین علی علیه السلام:

فان الجهاد باب من ابواب الجنه فتحه الله لخاصه اولیائه

 

 ۶ آبان ماه در شرکت پتروشیمی شیراز فرصتی است برای تأمل در انگیزه های بزرگی که استقبال از مخاطراتِ هول انگیز جنگ را در قلب رزمندگان اسلام بر کار و تحصیل و تفریح و دیگرمشغولیت ها برتری بخشید، چراکه تنها با تأمل در چنین انگیزه های والایی است که می تواند این امانت گرانبها را آن چنان که مطلوبِ آن مجاهدان بزرگ بوده است، نگاه با جان دل پاس داشت .

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ پتروشیمی شیراز  یاد و خاطره ایثارگران بزرگ میهن اسلامی به ویژه شهدای گرانقدر شرکت را گرامی داشته و از درگاه حق تعالی برای ارواح طیبه شهدا رحمت و رضوان الهی و برای وجود پربرکت جانبازان این شرکت ، عزت و سلامتی و برای خانواده های آنان که مصداق حقیقی صابرین هستند، بهترین پاداش های الهی را مسألت دارم.

شرکت پتروشیمی شیراز در هشت سال دفاع مقدس درسنگر صنعت نقش بسزایی  درافزایش تولید با ساخت و راه اندازی واحدهای منطقه ۲ در سال ۶۳ داشته است و همچنین از روزهای آغازین شروع جنگ در سال ۵۹ و حملات رژیم بعثی عراق به پالایشگاه آبادان، نیروهای آتش نشان به آبادان اعزام و از تاسیسات صنعت نفت با جانفشاني هاي شهدا و رزمندگان  محافظت نمودند.

در طول هشت سال دفاع مقدس پتروشیمی شیراز با اهداء 17 شهید، 185 مجروح و جانباز ، 10 آزاده  و حضور 383 نفر رزمنده در جبهه های نبرد حق علیه باطل سهمی هر چند اندک در دفاع از خاک مقدس کشورمان، داشته است.

حکومت متجاوز بعثی عراق پس از آنکه ارتش خود را در آوردگاه دلاوران و شیرمردان ایرانی ، زبون  و ناتوان یافت ، برای نیل به مقاصد شوم و ضد بشری خود به حربه های مختلفی دست زد، از جمله بمباران شیمیایی مناطق جنگی و مسکونی ، بمباران هوایی و موشکی شهرها و به شهادت رساندن مردم بی دفاع ، بمباران صنایع ، مراکز نفتی و کشتی های  نفتکش و ...

در همین راستا شرکت پتروشیمی شیراز در دو مرحله توسط هواپیماهای متجاوز بعث عراق مورد حمله قرار گرفت که در این بمباران ها سه شهید و دهها جانباز تقدیم نمود و خسارات زیادی به تاسیسات شرکت وارد شد که در کمترین زمان ممكن بازسازی و در مدار تولید قرار گرفت.

پتروشیمی شیراز همواره با توکل به خداوند متعال و مدد از ارواح پاک شهیدان و بهره گیری از تخصص، تعهد و توان علمی و فنی سرمايه هاي انساني خويش ؛ توسعه را سرلوحه کار خود قرار داده است و با پشت سر گذاشتن بيش از نيم قرن بعنوان یک شرکت بالنده و سرآمد در صنعت پتروشیمی کشور عزیزمان ایفای نقش می نماید

امین امرایی

فرمانده مقاومت بسیج شهدای پتروشیمی

                                         *

نام مقدس ۳شهید والامقام شرکت در بمباران جنگ تحمیلی شرکت پتروشیمی شیراز عبارتند از :

شهید قدرت الله بهمنی ۶۶/۸/۶ مجتمع پتروشیمی شیراز

شهید محمد صادق درستکار ۶۶/۸/۶ مجتمع پتروشیمی شیراز

شهید محمد رضا مختاری ۶۶/۸/۶ مجتمع پتروشیمی شیراز

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  شرکت سهامی پتروشیمی شیراز

  نشانی کارخانه : فارس - شیراز - کیلومتر 6 جاده سد درودزن - کد پستی : 31736-73491

  تلفن: 9-32330091-071 ، فکس: 32355006-071   صندوق پستی : 415

  .:کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سهامي( عام) پتروشیمی شیراز است :.

  5.7.14.0
  V5.7.14.0