دوشنبه, 27 آبان 1398
 • EN
 • ساعت : ۸:۲۳:۴۰
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ 
    /  5
بازدید استاندار فارس از شركت پتروشیمی شیراز

 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیراز :

استاندار فارس و هيئت همراه در روز يكشنبه دوم تيرماه از شركت پتروشيمي شيراز بازديد بعمل آوردند.

دکتر رحیمی استاندار فارس ضمن بازدید از پتروشیمی شیراز با مهندس قنبریان مدیرعامل شرکت دیدار و گفتگو کردند، در این دیدار مهندس قنبریان ضمن ارائه گزارشی از نحوه تولید شرکت، به پتانسیل بالاي شرکت در توسعه صنايع پایین دستی  اشاره كردند . استاندار فارس ضمن استقبال از این موضوع در این دیدار اظهار داشتند:

زنجيره پايين دست پتروشيمي بايد تكميل شود، صنايع موفق با جوامع هم جوار خود پيوستگي دارند

استاندار فارس افزودند: باید با تکمیل زنجیره پائین دست پتروشیمی علاوه بر ایجاد فرصت های جدید شغلی، ارزش افزوده و سود بیشتری را نصیب کشور و سهامداران پتروشیمی کرد.

 دکتر عنایت الله رحیمی در بازدید از مجتمع پتروشیمی شیراز اظهار داشتند که توسعه پتروشیمی به عنوان یک صنعت پیشرو همواره به عنوان یک استراتژی اصلی کشور مطرح بوده و پتروشیمی به عنوان یک صنعت مادر تاثیر قابل توجهی در اقتصاد ایران داشته است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که خام فروشی نفت و گاز موجب می شود در زمان تحریم ها و تلاطم های اقتصادی، کشور با مشکلات زیادی روبرو شود، افزودند: در صورتی که بتوانیم پروسه های ثانویه را تکمیل و محصولات فرآوری شده را تولید و عرضه کنیم به ارزش اقتصادی بالاتر و اشتغال گسترده تری دست پيدا خواهیم كرد.

وی با بیان این که با تولید محصولات فرآوری شده قدرت چانه زنی و نگهداری محصولات افزایش می یابد، ادامه دادند: هرچه در بخش پتروشیمی به عنوان یک صنعت سود آور سرمایه گذاری كرد، تاب آوری اقتصادی کشور افزایش می یابد.

دکتر رحیمی با تاکید بر این که صنایع موفق پیوستگی خوبی با جوامع هم جوار داشته و ارتباط عاطفی و اقتصادی مناسبی با آنان برقرار می کنند، اظهار داشتند: صنایع اگر به صورت ایزوله فعالیت کنند به دلیل تعارض منافع با جوامع محلی هم جوار متحمل هزینه های بالاتری خواهند شد اما در صورت ارتباط مناسب با مردم و ایجاد انسجام اجتماعی قابل قبول از حمایت جوامع هم جوار برخوردار می شوند که سود آن به دو طرف خواهد رسید.

استاندار فارس با اشاره به این که پتروشیمی شیراز  تاکنون به اصل حسن هم جواری با جامعه محلی عمل و خدمات خوبی را به مردم ارائه کرده است، فرمودند: کارگرانی که از جوامع هم جوار در مجتمع پتروشیمی شیراز  مشغول به كار هستند این جا را خانه خود می دانند و از منافع این مجتمع دفاع و پشتیبانی می کنند، زیرا با این صنعت احساس وابستگی عاطفی دارند.

استاندار فارس با بیان این که بزرگ ترین خدمت در کشور در شرایط فعلی ایجاد فرصت های شغلی پایدار برای مردم است، ادامه دادند: گسترش زنجیره پائین دست پتروشیمی باید به صورت جدی در دستور کار دست اندرکاران قرار داشته باشد و استانداری فارس در این راستا همه حمایت های لازم را در اختیار خواهد گذاشت.

در این بازدید استاندار فارس با هيئت همراه و امام جمعه مرودشت با همراهی مدیران پتروشیمی شیراز  از بخش های مختلف این مجتمع بازدید کردند.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  شرکت سهامی پتروشیمی شیراز

  نشانی کارخانه : فارس - شیراز - کیلومتر 6 جاده سد درودزن - کد پستی : 31736-73491

  تلفن: 9-32330091-071 ، فکس: 32355006-071   صندوق پستی : 415

  .:کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سهامي( عام) پتروشیمی شیراز است :.

  5.3.6.0
  V5.3.6.0