دوشنبه, 27 آبان 1398
 • EN
 • ساعت : ۱۶:۵۴:۱۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ 
جلسه مشترك بین شركت های دانش بنیان و پتروشیمی شیراز با هدف رونق تولید و بومی سازی

به گزارش مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی شیراز ، روز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ، سال رونق تولید ، مدیر عامل و مدیران و پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی طی جلسه ای با حضور رئیس، مدیران و کارشناسان مجتمع پتروشیمی شیراز توانمندی ها و پیشرفت های مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی را در خصوص کاتالیست های بومی شده را ارائه نمودند و در خصوص همکاری های فی مابین مذاکره نمودند.

براساس فرمایشات مقام معظم رهبری: «ما تا به کار ایرانی و سرمایه ایرانی احترام نگذاریم، تولید ملی شکل نمی‌گیرد؛ و اگر تولید ملی شکل نگرفت، استقلال اقتصادی این کشور تحقق پیدا نمی‌کند؛ و اگر استقلال اقتصادی یک جامعه‌ای تحقق پیدا نکرد - یعنی در مسئله اقتصاد نتوانست خودش تصمیم بگیرد و روی پای خود بایستد - استقلال سیاسی این کشور تحقق پیدا نمی‌کند؛ و اگر استقلال سیاسی یک جامعه‌ای تحقق پیدا نکرد، بقیه حرف‌ها، جز حرف، چیز دیگری نیست. تا یک کشور اقتصاد خود را قوی نکند، پایدار نکند، متکی به خود نکند، مستقل نکند، نمی‌تواند از لحاظ سیاسی و فرهنگی و ... تأثیرگذار باشد.»

در این راستا شرکت پتروشیمی شیراز ، تامین از منابع داخلی را در استراتژی های کلان خود قرار داده و از تامین کنندگان داخلی خود حمایت می کند.

براساس این گزارش شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، کاتالیست های متانول ، شیفت دما پایین ، متاناسیون و آمونیاک که از اقلام مهم در تولید شرکتهای پتروشیمی می باشد را بومی کرده و توان ارائه این کاتالیست ها در مقیاس صنعتی توسط توسعه دهنده را دارد.

شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای تامین دانش فنی، کمیکال و فرآیندهای مورد نیاز صنعت پتروشیمی برنامه های خاص دارد و در نظر دارد کلیه کاتالیستهای استراتژیک و پر مصرف پتروشیمی که عمدتا انحصاری هستند و در تحریم امکان تهیه آنها غیر ممکن و یا با مشکلات بالایی روبرو است را تا پایان سال ۱۳۹۹ بومی سازی کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  شرکت سهامی پتروشیمی شیراز

  نشانی کارخانه : فارس - شیراز - کیلومتر 6 جاده سد درودزن - کد پستی : 31736-73491

  تلفن: 9-32330091-071 ، فکس: 32355006-071   صندوق پستی : 415

  .:کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت سهامي( عام) پتروشیمی شیراز است :.

  5.3.6.0
  V5.3.6.0